KIKÖTŐ - Az Angyalföldi Szent Mihály Plébánia lelki segítő szolgálata Szolgálatunk célja, hogy segítő beszélgetésekkel, értő meghallgatással támogassuk mindazokat, akik életük valamely területén elakadással, nehézséggel küzdenek és problémáikat bizalommal meg szeretnék osztani. Segítőink között szakképzett szupervizor, coach és mentálhigiénés szakember várja a jelentkezőket.
Jelentkezését e-mailen keresztül várjuk az angyalfoldisegitok@gmail.com címre. Segítőink ezt követően három napon belül felveszik Önnel a kapcsolatot.
Szolgálatunk ingyenes, adományt elfogadunk a 10700505-68728067-51200002 számlaszámra. A közlemény rovatba kérjük a Kikötő szó beírását!
Jákfalvi Anett vagyok, okleveles szociális munkás, szupervizor. Szociális munkás végzettséget az ELTE illetve a Semmelweis Egyetemen szereztem, szupervízori diplomámat a Károli Gáspár Református Egyetemen. 11 éve dolgozom szociális területen. Állami és civil szervezetekben, beosztott és vezető pozícióban egyaránt kipróbáltam már magam. Mindegyik munkahelyemen a munkatársak szakmai támogatása és segítése lett a feladatom. Az én utam az lett, hogy a segítők segítője legyek.
A szupervízióban saját szakmai környezetben való működésünk megértésére, hivatás személyiségünk fejlesztésre teszünk kísérletet. Témáink: én és a -hivatásom, -szakmai identitásom, -főnököm, -beosztottjaim, -kollégáim, -klienseim/ügyfeleim. Szupervíziót egyéni és csoportos formában egyaránt vállalok. A folyamat több alkalomból áll, általában három-négy hónapos
elköteleződést jelent.
Szegleti Katalin vagyok, a Kikötő lelki segítő csoport szervezője. 2014-ben felnőttként keresztelkedtem. Azóta vagyok az Angyalföldi Szent Mihály templom közösségének tagja. Szociális gondozóként szenvedélybeteg emberek segítésével foglalkozom. Művelődésszervező és szociális munkás képesítésem van.
Tuza-Ritter Bernadett vagyok, mentálhigiénés segítő szakember. Tanulmányaimat a Károli Gáspár Református Egyetemen Pszichológiai tanszékén végeztem 2022-ben. Mentálhigiénés segítőként felajánlom szolgálatomat mindazoknak, akik az élet bármely területén elakadásban vannak - legyen az magánéleti, munkahelyi, vagy egészséggel, veszteséggel, gyásszal kapcsolatos nehézség - és ezt szívesen megosztanák szakemberrel, biztonságos keretek között. A segítő beszélgetéseken feltétel nélküli elfogadásra, teljes körű figyelemre és empátiára számíthat az, aki felkeres. Célom, hogy a hozzám fordulók lehetőséget kapjanak a megnyílásra, a beszélgetésből erőt meríthessenek és megújult erővel haladhassanak tovább útjukon.
Nagy Lívia vagyok, egy felnőtt és egy kamasz lány édesanyja. Közszférában dolgozom sok-sok éve. Végzettségem szerint lelkigondozó, szociológus és mentálhigiénés segítő is vagyok. Résztvevője voltam korábban Biblioterápia és Pszichodráma csoport foglalkozásoknak. Jelenleg a Pázmány Péter Katolikus egyetemen irodalomterapeuta képzésén veszek részt. Segítő beszélgetést szeretnék ajánlani annak, aki úgy érzi elakadt a életben, szívesen kísérem a megoldása megtalálásában. Szedjük össze közösen a széthullott darabokat és illesszük össze, hogy megint eredeti fényében ragyogjon. Ahogy Szabó Magda írta: "Mintha volna valami izgalmasabb a földön, mint helyrehozni azt, ami elromlott, vagy helyükre tenni a széthullt darabokat, hogy megint ép legyen az egész."
Szép Zsuzsanna vagyok, szociális munkás és coach. Rohanó világunkban és a mindennapok monoton körforgásában könnyen elveszíthetjük a lelki vitalitásunkat. Olyannyira, hogy végül, akár a legkisebb problémák is komoly elakadásokhoz vezethetnek. Ezekben a helyzetekben jól eshet egy baráti szó, egy beszélgetés, ami csak rólunk szól, hogy tovább tudjunk menni az utunkon. Ezt az egyszerű hozzávalót szeretném megadni a hozzám fordulóknak azzal a hittel, hogy a problémáinak megoldását mindenki saját maga hordozza.